Laboratorium Neuroscience

W związku z modernizacją budynku nr 3 w II kampusie Politechniki Opolskiej i powołaniem do życia nowych laboratoriów, Wydział Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki wzbogacił się o nowoczesne Laboratorium NeuroScience. Laboratorium wyposażono w wysokiej klasy sprzęt do pomiarów sygnałów elektroencefalograficznych i jest jednym z nielicznych w Polsce o takim profilu. Tym samym już w roku akademickim 2015/2016 każdy student Wydziału Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej, mógł zbadać, jak duży potencjał tkwi w rozwijającej się w sposób dynamiczny technologii mózg-komputer. Każde stanowisko laboratoryjne jest wyposażone w urządzenie do akwizycji danych i ich przetwarzania on-line wraz z oprogramowaniem do wizualizacji aktywności pracy mózgu. Studenci wykorzystują zarchiwizowane dane do sterowania obiektami rzeczywistymi w postaci na przykład robotów mobilnych. Warto przy tym wspomnieć, że już na chwilę obecną dyplomanci w Instytucie Automatyki i Informatyki, pracują nad tego typu rozwiązaniami, pisząc aplikacje pod system Android, iOS, BB OS, przetwarzając jednocześnie dane z urządzeń opartych o technologię mózg-komputer.

Zrzut ekranu 2017-03-21 o 21.17.28

Wyposażenie laboratorium:

  • 16 stacji roboczych wyposażonych w oprogramowanie firm Emotiv oraz NeuroSky
  • 16 urządzeń Emotiv EPOC+ NeuroHeadset
  • 16 modułów Bluetooth do EPOC+
  • 16 HydratorPacków wraz z materiałami eksploatacyjnymi
  • 1 urządzenie NeuroSky MindWave Mobile

Laboratorium Neuroinformatyki i Systemów Decyzyjnych działa w ramach struktury Instytutu Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej.

Data rozpoczęcia prac nad dokumentacją projektową dot. laboratorium: jesień 2013

Data uruchomienia laboratorium: grudzień 2015. Kierownik laboratorium: dr inż. Szczepan Paszkiel Laboratorium-Neuroinformatyki_2016-03-08-5763

więcej informacji na stronie: https://s.paszkiel.po.opole.pl/laboratorium-neuroscience/

galeria: https://s.paszkiel.po.opole.pl/?page_id=298&preview=true

Dodaj komentarz