Podsumowanie Women in Tech Summit 2018

W ubiegłym tygodniu studentki z Koła Naukowego Bioinżynierów miały okazję brać udział w największym wydarzeniu dedykowanym kobietom rozwijającym się w sferze IT, nauce i technologii. Konferencja Women in Tech Summit przyciągnęła do Warszawy przeszło 3000 osób, a nie jak pierwotnie się spodziewano 1000, i stała się pierwszym tego typu eventem Europy Środkowej i Wschodniej, a także Azji Środkowej.

Dwudniowa celebracja nie była jednak skierowana wyłącznie do żeńskiej części sektoru STEM, każdy mógł z pewnością znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Oprócz paneli tematycznych i genialnych przemówień keynote speakerów, uczestnicy mogli wziąć udział w sesjach mentoringowych, gdzie porad udzielali przedstawiciele czołowych firm technologicznych. To dobra okazja do rozmów z osobami, które kiedyś stawały przed podobnymi dylematami, a mimo wszystko swoją determinacją pokazały, że można osiągnąć wielki sukces. Istotną częścią wydarzenia była ogromna przestrzeń Career Fair, podczas której przedstawiciele służyli poradami odnośnie ścieżki zawodowej uczestników. Symultanicznie wraz z przemówieniami keynote speakerów prowadzone były praktyczne warsztaty rozwijające dotychczasowe umiejętności uczestników. Women in Tech Summit to nie tylko dwa dni wielkiego świętowania i wzajemnego inspirowania się do niesamowitych rzeczy, ale również preeventy organizowane przez partnerów wydarzenia w różnych częściach Warszawy. Niesamowitą częścią Summitu było „BIG SMART CELEBRATION OF WOMEN IN IT & TECH” w Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczestnicy mogli nie tylko rozwijać swoje nowonawiązane kontakty, ale również świetnie się bawić wykorzystując wystawy dostępne w Centrum. Gośćmi specjalnymi były Mariya Gabriel – Komisarz UE ds. gospodarki i społeczeństwa cyfrowego; Wanda Buk – Wiceminister Cyfryzacji; Georgette Mosbacher – ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce.

Partnerami wydarzenia były nie tylko wiodące firmy z branży technologicznej, ale również instytucje państwowe, uczelnie wyższe i stowarzyszenia wspierające kobiety w branży STEM.

Serdeczne podziękowania i wielki szacunek należą się wszystkim organizatorom tego wspaniałego wydarzenia. Mamy nadzieję, że już za rok będziemy mogli spotkać się ponownie, by wzajemnie uczyć się od siebie i dzielić postępem jaki osiągnęliśmy od pierwszego Summitu.

w3

w2

w4

ws

Dodaj komentarz