3th International Scientific Conference on Brain Computer Interfaces 2018 Opole

Za nami kolejna, trzecia już, edycja konferencji Interfejsy Mózg-Komputer. Tematyka konferencji ma charakter interdyscyplinarny. Łączy zarówno zagadnienia medycyny, inżynierii biomedycznej, elektroniki, analizy sygnałów czy informatyki z aspektem humanistycznym. Technologia BCI (Brain Computer Interfaces) rozwija się bardzo dynamicznie, w związku z czym przyciąga tłumy. Rozwiązania implementowane w ramach BCI mogą stać się ułatwieniem dla ludzi z niepełnosprawnością, jak również okazać się niesamowitym wkładem w neurogaming czy edukację.

załącznik2

Miesiące przygotowań, aby w ciągu dwóch dni mogło się odbyć prawie 30 interesujących prelekcji i zgromadzić (tylko pierwszego dnia!) ponad 400 osób.

Mózg był głównym tematem większości prelekcji, zaczynając od interfejsów mózg-komputer, przez biofizykę i biochemię, aż po techniczne ujęcie jego pracy. Pierwszy dzień w obrębie panelu medycznego skupiał się wokół tematyki plastyczności ludzkiego mózgu i nowoczesnych technik wykorzystywanych w neuromedycynie i metodach obrazowania. Zostało również wyjaśnione jaki wpływ mają nasze procesy myślowe na pracę serca. Nie mogliśmy przejść obojętnie obok tematyki rehabilitacji i neurorehabilitacji. Zahaczając o aspekt filozoficzny wspólnie zastanawialiśmy się nad naszą „nieświadomą tożsamością”.

Na zakończenie wśród uczestników rozlosowano nagrody w postaci wysokiej jakości sprzętu, których fundatorem była firma D-link.

Wystąpienia drugiego dnia były wygłaszane w języku angielskim i stanowiły swoistego rodzaju rozszerzenie tematyki poruszanej dzień wcześniej. Dzięki temu zgromadzeni uczestnicy mogli poznać najnowocześniejsze kierunki w jakich rozwija się technologia BCI i zgłębić sposoby jej implementacji w prężnie rozwijającej się branży IT. To również dobra okazja do poszerzenia swojego technicznego słownictwa angielskiego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za przybycie i zachęcamy do wzięcia udziału w następnej edycji!

załącznik1

załącznik3

Mozg-komputer_2018-03-13-8548

Fotografia: Sławoj Dubiel

Dodaj komentarz