Konkurs Konstrukcji Studenckich KOKOS – ZAPISY

Ruszyły zapisy do VII edycji Konkursu Konstrukcji Studenckich KOKOS! Będą one trwały do 26 marca, więc został już tylko miesiąc na dopracowanie konstrukcji i zgłoszenia.  

W tegorocznej edycji nagrody to minimum 3 000 zł w każdej kategorii 

Kategorie tegorocznej edycji KOKOS-a to:  

? RAILWAY – kategoria, która czeka na projekty, unowocześniające dworce, ułatwiące przejazd koleją lub będą służące pasażerom starszym i niepełnosprawnym, korzystającym z pociągów. 

? LIFE UPGRADE – ma na celu zgromadzenie konstrukcji, które ułatwiają życie osobom z niepełnosprawnościami. Mogą to być zarówno projekty, które są używane są przez takie osoby w codziennym życiu np. wózki, ale także wszelkiego rodzaju sprzęt wspomagający rehabilitację, czy ułatwiający badania medyczne. 

 ECOLOGY to odpowiedź na coraz większą popularność, zarówno w Polsce, jaki i na świecie, odnawialnych źdeł energii oraz akcji ekologicznych. Do kategorii zaliczać się będą wszystkie 

konstrukcje, zawierające przyjazne dla środowiska rozwiązania, np. wykorzystanie energii słonecznej czy ekologicznych paliw. 

? VEHICLE to wszystkie konstrukcje, które umożliwiają przemieszczanie się na te krótsze oraz te całkiem długie odległości. Mowa tutaj o bolidach, samolotach, rakietach, łodziach, motocyklach czy rowerach elektrycznych. 

? SMART ROBOTS to konstrukcje z zakresu szeroko pojętej automatyki i robotyki. Oczekujemy konstrukcji, które przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii będą pomocą dla ludzi lub całkowicie ich zastąpią przy wykonywaniu niektórych czynności. 

?  JOKER jest stworzona z myślą o wszystkich nietuzinkowych konstrukcjach, których nie udało się przypisać do żadnej z pozostałych kategorii.  

 

Mam nadzieję, że razem ze studentami z Pana Koła Naukowego, uda się znaleźć idealną dla Was Kategorię i będziemy mogli liczyć na Wasze zgłoszenie.  

  

Więcej informacji znajduje się w naszych social mediach – Facebooku i Instagramie. 

Poniżej przesyłam także linki, które będą pomocne przy zapisach do Konkursu:  

Formularz rejestracyjny: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=JU-jGId4jkyeixkW3fMH1aPXI_5AInZDkpxivRS81AdUQzhPVVRQSU9QR0pEU1MwMUlRTkFLV1g4Vi4u

Regulamin: https://kokos.nzs.org.pl/Regulamin-2021.pdf

Strona internetowa: https://kokos.nzs.org.pl/