“Sztuczna inteligencja – nadzieja na przyszłość czy zagrożenie dla ludzkości?”

Szanowni Państwo,zapraszamy do udziału w III Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej “Sztuczna inteligencja – nadzieja na przyszłość czy zagrożenie dla ludzkości?”, która odbędzie się online 12 maja 2022 roku.  

Sztuczna inteligencja (AI) jest obiektem zainteresowania i pracy przedstawicieli środowiska naukowego, a także podmiotów prywatnych. Obecnie spotyka się elementy wykorzystujące algorytmy AI, które są skutecznie zaimplementowane w codziennym życiu, jednak w dalszym ciągu opracowanie systemu porównywalnego lub wyprzedzającego kompetencje człowieka pozostaje w sferze koncepcji.

Zagadnienie sztucznej inteligencji regularnie pojawia się na łamach mediów mainstreamowych, gdzie zachwyca wachlarzem możliwości, a także budzi obawy i przerażenie.  Rozwój sztucznej inteligencji zakłada podwyższenie poziomu życia człowieka, poprawę skuteczności leczenia, usprawnienie codziennego funkcjonowania czy też zwiększenie bezpieczeństwa. AI może zrewolucjonizować przemysł, jednak wymaga odpowiedzialnego zarządzania.
Niewłaściwa implementacja może wpłynąć na powstanie wielu zagrożeń dla nas samych.  Zapraszamy Państwa do udziału w Konferencji i prezentacji prac poruszających problematykę AI na płaszczyznach: technologicznej i społecznej. Mile widziane będą prace przedstawiające m.in. ogólny postęp w dziedzinie, zastosowanie sztucznej inteligencji, rozwój umiejętności poznawczych, rozumowanie i wnioskowanie, uczenie maszynowe, jak również dotyczące zagadnień natury etycznej i społecznej. Jesteśmy otwarci na propozycje obejmujące inne tematy związane z zagadnieniem AI. 

I tura rejestracji uczestnictwa w Konferencji trwa do 17 lutego 2022 roku.  Szczegóły na temat Konferencji znajdują się na stronie internetowej: https://fundacja-tygiel.pl/sztuczna-inteligencja/ 
Organizatorem spotkania jest Fundacja na rzecz promocji nauki i rozwoju TYGIEL. Serdecznie zapraszamy!