19 Edycja Programu Kariera

Od 15 marca studenci i absolwenci z całej Polski  mogą zgłaszać się na staże w ramach 19. edycji Programu Kariera organizowanego przez Polską Radę Biznesu. W tym roku 30+ firm z całej Polsce oferuje ponad 100 staży w kilkunastu różnych branżach. Wszyscy uczestnicy Programu otrzymują wynagrodzenie – min. 3500 zł / miesiąc. Więcej informacji znajdą Państwo na: programkariera.pl

Dotychczasowe obserwacje i rozmowy z rekruterami pokazują, że członkowie studenckich kół naukowych mają większe szanse na rynku pracy w porównaniu do studentów bez takiego doświadczenia.

Dlatego jako koordynator Programu Kariera zapraszam do włączenia się w akcję informacyjną – mam nadzieję, że KOŁO NAUKOWE BIOINŻYNIERÓW poinformuje swoich członków o stażach związanych z ich zainteresowaniami naukowymi. 

W linku poniżej przekazuję materiały elektroniczne, które pomogą poinformować o Programie Kariera. Są to grafiki i propozycje tekstów do wykorzystania na stronie internetowej, w newsletterze czy w mediach społecznościowych. 

Udział w Programie Kariera poprzez informowanie o nim nie wiąże się z żadnymi kosztami dla koła naukowego. 

Jeśli prześlą Państwo do mnie informację o tym, że KOŁO NAUKOWE BIOINŻYNIERÓW bierze udział w akcji, chętnie zamieszczę wpis na ten temat na profilu Programu Kariera na naszym kanale Facebooku, Instagramie czy profilu Linkedin.

Jestem przekonany, że 19. edycja Programu Kariera okaże się sukcesem. Przede wszystkim skorzystają na tym osoby wchodzące na rynek pracy, w tym Państwa studenci i absolwenci.

19. edycja Programu Kariera Polskiej Rady Biznesu

Program Kariera Polskiej Rady Biznesu ogólnokrajowy program płatnych staży w różnych firmach, który jest największą i najstarszą tego typu inicjatywą w Polsce. W bieżącej edycji 33 najlepsze krajowe i międzynarodowe spółki oferują prawie 100 staży w 12 miastach, m.in. w Bydgoszczy, Grudziądzu, Łodzi, Poznaniu, Warszawie, Janowie Podlaskim czy Toruniu.

W 2022 r. na osoby zaczynające karierę czekają płatne praktyki w następujących obszarach: finanse, zarządzanie ryzykiem, prawo, PR, media i reklama, marketing i sprzedaż, HR, badania i rozwój, farmacja, IT i programowanie, analiza danych, logistyka, produkcja, inżynieria inwestycje infrastrukturalne, e-commerce, zakupy (procurement), obsługa klienta, zarządzanie jakością oraz zarządzanie projektami.

W tym roku większość staży ma elastyczne daty rozpoczęcia i zakończenia, a w ich ustalaniu brane są pod uwagę preferencje uczestników. Niektóre praktyki mają rozpocząć się już w kwietniu. Pracodawcom zależy na wyborze najlepszych kandydatów, dlatego ocena zgłoszeń i procesy rekrutacyjne trwają od pierwszego dnia naboru.

Wszystkie staże oferowane w Programie Kariera są płatne. Każdy uczestnik otrzyma wynagrodzenie w wysokości od 3500 zł do 5000 zł za miesiąc stażu.

Jak pokazują dotychczasowe statystyki, co czwarty uczestnik Programu Kariera otrzymuje ofertę współpracy od firmy, w której odbył wakacyjny staż.

Organizatorzy zachęcają firmy, by dawały młodym ludziom możliwość bezpośredniej pracy z osobami faktycznie zarządzającymi przedsiębiorstwem lub działem. Poza tym stażyści mogą liczyć na indywidualną opiekę i przemyślany plan praktyk. Jakość staży weryfikują sami uczestnicy, oceniając firmę, która ich zatrudniła, w corocznym badaniu satysfakcji.

W tym roku rekrutacja na staże trwa od 15 marca do 15 maja. Zgłoszenia są rozpatrywane na bieżąco – od pierwszego dnia naboru. Warto szybko wysłać CV.

​​DLA KOGO?

●  Studentek i studentów studiów dziennych, wieczorowych lub zaocznych w Polsce lub za granicą (od 3. roku studiów, ale nie tylko),

●  Absolwentek i absolwentów studiów dziennych, wieczorowych lub zaocznych w Polsce lub za granicą do 30. roku życia.Więcej na programkariera.plZ pozdrowieniami,
Maciej Szulc
Koordynator Programu Kariera