Zaproszenie na konferencję „Metody spektroskopii niejonizacyjnej w diagnostyce i terapii medycznej”

Zakład Fizyki Medycznej Instytutu Fizyki UO ma zaszczyt zaprosić na konferencję naukową pt.: „Metody spektroskopii niejonizacyjnej w diagnostyce i terapii medycznej”, która odbędzie się w dniu 26 czerwca 2018 roku w Opolu.
Tematyką konferencji będą niejonizujące metody w spektroskopii medycznej. Podczas spotkania poruszony zostanie aspekt innych metod obrazowania, niż promieniowanie rentgenowskie, na które tak duży nacisk kładzie się podczas kształcenia studentów fizyki medycznej.

[…]

Bioinżynierowie w HASCO-LEK Wrocław

W czwartek, 22.04 członkowie Koła z drugiego roku Inżynierii Biomedycznej mieli przyjemność uczestniczyć w kolejnej wizycie studyjnej. Studenci udali się do siedziby HASCO-LEK we Wrocławiu, aby zapoznać się z zasadami funkcjonowania dużego koncernu farmaceutycznego. Wyjazd odbył się w ramach przedmiotu „Techniki wytwarzania wyrobów medycznych”, który prowadzi dr inż. Szczepan Paszkiel, a towarzyszył nam dr inż. Łukasz Nagi.

HascoLek (4)

[…]

3th International Scientific Conference on Brain Computer Interfaces 2018 Opole

Za nami kolejna, trzecia już, edycja konferencji Interfejsy Mózg-Komputer. Tematyka konferencji ma charakter interdyscyplinarny. Łączy zarówno zagadnienia medycyny, inżynierii biomedycznej, elektroniki, analizy sygnałów czy informatyki z aspektem humanistycznym. Technologia BCI (Brain Computer Interfaces) rozwija się bardzo dynamicznie, w związku z czym przyciąga tłumy. Rozwiązania implementowane w ramach BCI mogą stać się ułatwieniem dla ludzi z niepełnosprawnością, jak również okazać się niesamowitym wkładem w neurogaming czy edukację.

załącznik2

[…]

Wizyta studyjna młodych bioinżynierów w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu

W czwartek, 15 marca studenci drugiego roku Inżynierii Biomedycznej udali się do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ulicy Witosa, w Opolu. Była to świetna okazja do zapoznania członków naszego Koła z pracą jednostki medycznej od strony technicznej, czyli zasadami funkcjonowania oraz obsługi urządzeń wykorzystywanych w tym szpitalu.  Podzieleni na mniejsze grupy studenci zostali oprowadzeni po: Zakładzie Diagnostyki Obrazowej, Banku Krwi, szpitalnej sterylizatorni, Zakładzie Mikrobiologii, Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej oraz zobaczyli sprzęt, z którego korzystają w swojej pracy fizykoterapeuci.

Załącznik2

[…]

Zaproszenie do udziału w Konferencji AGH ISC 2018

AGH International Student Conference: Knowledge, Technology and Society
10-12 października 2018r.,  Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Idea konferencji AGH ISC 2018
Konferencja AGH ISC 2018 kierowana jest do studentów I i II stopnia zaangażowanych w szeroko rozumianą działalność badawczą i naukową (a także do ich opiekunów naukowych, promotorów i mentorów). Udział w konferencji jest okazją do zaprezentowania dotychczasowych osiągnięć naukowych i badawczych na forum międzynarodowym, wymiany wiedzy ze studentami i pracownikami innych uczelni, nawiązania współpracy przy realizacji wspólnych projektów, a także do poznania Krakowa – malowniczej stolicy Małopolski. Artykuły uczestników Konferencji, po uzyskaniu pozytywnych recenzji, zostaną opublikowane w monografii naukowej (punktowanej wg MNiSW) lub w międzynarodowym czasopiśmie naukowym typu Open Access przesyłanym do indeksowania w Web of Science Conference Proceedings Citation Index (CPCI).

[…]

XVII Konferencja Studenckich i Doktoranckich Kół Naukowych „Kierunki badawczo-rozwojowe młodych”

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach zaprasza do udziału w XVII Konferencji Studenckich i Doktoranckich Kół Naukowych nt. „Kierunki badawczo-rozwojowe młodych”, która odbędzie się w dniu 10 września 2018 r. w Siedlcach.

Konferencja odbędzie się w 4 sekcjach tematycznych:
-nauki ekonomiczne i nauki o zarządzaniu,
-nauki humanistyczne i nauki społeczne,
-nauki przyrodnicze i nauki o zdrowiu,
-nauki ścisłe i nauki techniczne.

[…]

Konferencja MEDmeetsTECH

Zachęcamy do wzięcia udziału w Konferencji MEDmeetsTECH, która odbędzie się już 18 kwietnia w Warszawie. MEDmeetsTECH już po raz V połączy przedsiębiorców, startupowców, lekarzy oraz naukowców. Tym razem tematem spotkania będzie TELEMEDYCYNA. Program MEDmeetsTECH podzielony jest na bloki: trendy, medycyna, transfer wiedzy, regulacje prawne, finansowanie oraz prezentacje startupów. W czasie wydarzenia będzie poruszony temat najlepszych praktyk wdrażania systemów telemedycznych, różnych form[…]